شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی های اینورتر و معمولی .

تمام کولر های گازی قبل از رسیدن به دست مصرف کننده شارژ گاز کامل هستند و نیازی به گاز ندارن .

سوال اصلی اینجاست چرا تکنسین ها تشخیص شارژ گاز تکمیلی یا شارژ گاز کامل را میدهند ؟

در زمان نصب دستگاه با اضافه شدن لوله و زیاد شدن طول سیکل مدار ، برای عدم افت فشار در مدار مقداری گاز به مدار تزریق میشود .

اما در بعضی مواقع ممکنه در اثر فرسودگی لوله های مسی ، شیر سرویس ها ، سوراخ شدن اواپراتور یا کندانسور و یا سوختن موتور نیاز به شارژ گاز کامل باشد .

شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر های گازی سامسونگ .

مهمترین مسئله در هنگام شارژ گاز تکمیلی دستگاه هواگیری صحیح و اوصولیست که در ادامه توضیح میدم .

ابزار دقیق برای اندازگیری فشار دستگاه و مقدار آمپر مصرفی موتور از ویژگی های یک تکنسین با تجربه است .

برای شارژ گاز تکمیلی اگر هواگیری مسیر گیج اندازگیری و شلنگ های متصل به دستگاه به درستی انجام نشود هوا وارد سیکل شده و هیچ راهی جز تخلیه کامل گاز نداریم .

شارژ گاز کولر گازی

برای شارژ گاز کامل دستگاه قبل از تزریق گاز حتما باید سیکل مدار با ازت شسته شود .

بعد از شستن مدار عمل وکیوم یا از بین بردن رطوبت مدار انجام میشود . بهتر است مدت زمان وکیوم ۱۵ دقیقه به بالا باشد تا مدار کاملا رطوبت زدایی شود .

حالا نوبت به تزریق گاز است . برای شارژ گاز اصولا از ترازو های مخصوص استفاده میکنند . مقدار مورد نیاز هر دستکاه روی لیبل آن نوشته شده .

برای مثال یک دستگاه ال جی اینورتر با گاز ۴۱۰ حدود ۳ و نیم کیلو گاز نیاز دارد . فراموش نشود مقدار طول لوله اگر از ۵ متر بیشتر باشد باید به ازای هر متر حدود ۲۰ تا ۵۰ گرم گاز به دستگاه تزریق شود .

شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولر گازی دستگاه اینورتر و معمولی چه تفاوتی دارد :

دستگاه های معمولی با گاز R22 کار میکنند و دستگاه های اینورتر یا کم مصرف با گاز R410 .

تفاوت های زیادی بین گاز ۴۱۰ و ۲۲ وجود دارد : برای مثال گاز ۴۱۰ سرمای بیشتری دارد و با محیط زیست سازگار تر است . گاز R22 قیمت به مراتب پایین تری دارد .

تفاوت دیگری که بین این دو گاز وجود دارد نحوه تزریق این دو گاز است . گاز R410 ه صورت مایع تزریق میشود ولی گاز R22 به صورت گاز وارد دستگاه میشود .

شارژ گاز کولر گازی

چرا شارژ گاز کولر گازی خود را به کیان سرویس بسپاریم ؟

کیان سرویس با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری در تعمیر ، سرویس و نگه داری تهویه مطبوع در حال خدمت رسانی به مشتریان خود است و ما بهترین تکنسین ها و سرویس کاران با تجربه را برای شما گرد هم آوردیم .

تمامی تکنسین ها و سرویسکاران ما مدرک فنی و حرفه ای در شاخه مربوط به تخصص خود را دارا می باشند و حداقل ۴ سال تجربه کاری خود را برای ما احراز کردند .

خدمات ما با ارائه فاکتور رسمی بوده و تمامی خدمات ما با ۳ الی ۱۲ ماه گارانتی کتبی بوده و در صورت هر گونه مشکل و یا نارضایتی مشتری تکنسین مجددا در محل حضور پیدا کرده و مشکلات و ابهامات را برطرف میکند .

ایستاگرام کیان سرویس را دنبال کنید

شارژ گاز کولرگازی

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *